Ponieważ stan gospodarki jest taki, jaki jest, nic dziwnego, że wielu nowych pracowników ubiera się dość swobodnie, w dżinsy. Wielu mężczyzn po prostu przychodzi do pracy w tanich męskich dżinsach i jeśli są czyste, to jest to już jakieś osiągnięcie. Nie zastanawiają się nad swoim wyglądem, o czym można przeczytać na blogu fashionandwe2.bloog.pl. A to nie tworzy dobrego wizerunku firmy. Nic dziwnego, że wiele firm egzekwuje rygorystyczne zasady ubioru nawet dla pracowników nie stykających się z klientami, jak informatycy w serwerowni i pracowników tymczasowych. Obowiązkowy kodeks ubierania zwiększa produktywność w każdej firmie.

Oczywiście, dokładna forma ubioru zależy od konkretnej firmy. Niektóre wymagają konkretnego ubioru tylko dla pracowników, którzy są odpowiedzialni za kontakt z klientem: pracownicy działu sprzedaży, kierownictwo, obsługa klienta. Pracowałam również dla prestiżowych firm finansowych, które narzuciły mi dress code dla specjalistów komputerowych, copywriterów, fotografów czy logistyków pracujących dla nich. Przecież jeśli firma nie ma kodeksu ubierania się, każdy może nosić cokolwiek, a to może rozpraszać innych pracowników. Większość szefów uważa, że kobiety mogą zmienić pracę w biurze w rewię mody, kiedy będą się prześcigać w najnowszych kreacjach. To być może stereotyp, ale często spotykam się z takimi przypadkami.

retro-2118473_1280

Wielu pracowników twojej firmy może zdecydować się na casualowe lub półformalne stroje, ale może się to zmieniać od jednej firmy po drugą. Załóżmy, że chcesz ustalić kod ubioru dla swojego biura, jeśli jesteś szefową lub szefem. Po pierwsze, niezależnie od stopnia formalności, warto zakazać „śmiesznych” koszulek, z rozpraszającymi hasłami, a nawet przekleństwami – to jest chyba najbardziej rozpraszajaca odzież damska czy męska. Warto zakazać innych odsłaniających ciało ubrań, jak tank topy, czy dżinsy z dziurami. Zazwyczaj noszenie kapeluszy w pomieszczeniach, zależy od wykonywanej pracy i może być dozwolone na przykład z powodów religijnych. I naturalnie, stare dżinsowe spodnie i dresy można nosić najwyżej jako ubrania robocze! Ale czy to dobrze, że można dopuścić coś dla mężczyzn i zakazać noszenia tego kobietom? Na przykład kobiety mogą nosić krawaty, a niektóre całkiem dobrze w nich wyglądają. Jeśli wymagasz od mężczyzn noszenia krawatów, pozwól na nie kobietom.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s